top of page
Home_spodni.jpg

Jak cvičit

Kdy a jak lze začít cvičit jógu s dětmi? Na co si dát pozor? 
Jak upoutat pozornost dětí a rozvíjet u nich radost z pohybu a poznávání vlastního těla, ale i emocí?

I my se to neustále učíme a pokud na něco přijdeme, rádi to šíříme dál pomocí našich lekcí nebo našich publikací a pomůcek na cvičení


Zdravě, hravě a zábavnou formou. Tak nás to v Lali józe baví!

Proč je jóga skvělým cvičením pro děti?

pes-lali_edited.png

Je to pohyb!

A pohyb je pro děti velmi důležitý. Díky zdravému pohybu se děti dobře vyvíjí jak po fyzické, tak i psychické stránce. Dobře zvolená pohybová aktivita dělá přímo zázraky a přináší radost do života.

motyl-lali_edited.png

Učí děti zdravě žít

Díky józe se naučíte dobře vnímat své tělo a neubližovat mu. Je to především díky bezpečnému a nesoutěžnímu prostředí, kde se každý může soustředit sám na sebe, protože není s nikým porovnáván.

svicka-lali_edited.png

​Jóga může být zábavná

Jógové cviky přizpůsobujeme věku a přirozenému temperamentu dětí. Není to tedy klidné a nudné cvičení. Neklidné děti ale zklidnění přirozeně učí. Příliš pasivní děti naopak motivuje k aktivitě. Vždy bezpečně, hravě a s radostí z pohybu.

Děti by měly cvičit jógu především pro radost z pohybu, z poznávání svého těla a všeho, co je pro ně nové. Jóga je nesoutěžní, a proto bychom děti neměli vzájemně porovnávat, ani hodnotit nekonkrétní pochvalou. Jógu by totiž měly děti cvičit především pro radost svoji, ne naši. 

Vždy je lepší cvičit častěji a kratší dobu, než nepravidelně a déle, než dítě dokáže přirozeně udržet pozornost. Skvělé je udělat si ze cvičení jógy rituál, ať už ranní, odpolední nebo večerní. Cvičení rodičů a dětí může být skvělou příležitostí, jak společně kvalitně trávit čas a budovat dobré a zdravé rodinné vztahy.

Pokud jógu necvičíte, doporučujeme obrátit se na lektora, kterému důvěřujete, aby vás alespoň ze začátku cvičením bezpečně provedl. Naše kurzy, ať už skupinové nebo individuální, najdete zde.

lali-134.jpg
file4.jpg

Jógové cviky vždy přizpůsobujte věku a schopnostem konkrétního dítěte. Už v batolecím věku děti rády napodobují dospělé. Všimli jste si, že pokud doma před dětmi jógu cvičíte, většinou se rády zapojí do cviků, které přirozeně zvládnou? Ke cvičení jim pak můžete přidat básničky nebo písničky. Inspiraci pro první cvičení s menšími dětmi najdete na příklad v knize a CD Lali cvičí jógu. 

Některé jógové ásany kopírují dětský vývoj. V podstatě každý zdravý novorozenec cvičí jógu už od narození sám, aniž by k tomu potřeboval jógového učitele. Tím je sama příroda a naše genetická výbava. 

Home_spodni.jpg

Chcete se dozvědět více o cvičení s dětmi?

Přihlašte se na některý ze seminářů České asociace dětské jógy.

K1.webp

Tipy pro cvičení jógy s dětmi

drak-lali_edited.png

Lali je i na Spotify!

Při cvičení s dětmi si můžete pustit písničky z alba "Lali cvičí jógu".

lali-58.jpg

Zacvičte si!

Připravili jsme pro vás také videa, podle kterých si se svými dětmi můžete parádně zacvičit. Klikněte zde. :-)

Další tipy a články...

strom-lali_edited.png

Kam pokračovat na našem webu

Stránky knihy
IMG_1461-1200x675.jpg
lali-58.jpg
mapa_jakcvicit.png
mceclip0.png
bottom of page