top of page
Home_spodni.jpg

O nás

Jak a proč vznikla Lali jóga?
Kdo, kdy a kde ji vymyslel?
A kdo je vlastně Lali?
Na koho se v Lali můžete obrátit?

Projekt Lali jóga se zrodil v hlavě Hanky Luhanové v roce 2009. V té době pracovala v PR oddělení velké nadnárodní firmy a neměla žádný rozumný důvod ke změně. Práce ji bavila a měla jistotu pravidelného příjmu. Přesto jí intuice táhla jinam, měla nutkavou potřebu udělat změnu, aniž by tušila, co z toho bude. Ale šla do toho. A od té doby se učí naslouchat své intuici, která jí ještě nikdy nezklamala.

Hančiným snem bylo vytvořit ucelený a hravý metodický systém cvičení dětské jógy. Vždy měla blízko k dětem a sama na sobě poznala, jaké účinky má pravidelné praktikování jógy. Proč by to tedy nemělo fungovat i u dětí? Vydala se na studia a tím začala její jógová "Lali" cesta. Pomalu se jí začala rodit v hlavě kniha Lali cvičí jógu, kterou napsala během pobytu v indickém ášramu v roce 2010.

Katka kresli 3.jpg
file.jpg
zaba-lali_edited.png

Lali je malá holčička, která dětem představuje cvičení jógy jako zábavu. Jméno jí Hanka vybírala tak, aby bylo krátké a pro děti jednoduše vyslovitelné, hezky zpěvavé. Ale jméno Lali má pro nás i skrytý význam. Slovo lila znamená ve staroindickém jazyce sanskrtu hra, sport, zábava, rozptýlení, krása, půvab, kouzlo … Stačila malá přesmyčka a jméno bylo na světě. Protože to vše naše Lali je! Do naší Lali rodiny patří i další členové, jako jsou kočka Salamba, pes Jogi nebo starší brácha Oliver z druhé Hančiny knihy Jak se zdraví sluníčko. 

 

Od roku 2012 Hanka vede Českou asociaci dětské jógy. Jejím hlavním posláním je šířit dětskou jógu hravou a zároveň zdravou formou a vzdělávat další lektory. Aktuální semináře a další informace najdete na www.cadj.cz

motyl-lali_edited.png

Na koho se obrátit

hanka-luhanova.jpg

Hanka Luhanová

(zakladatelka)

Hanka je hlavní duší, srdcem a mozkem dětské Lali jógy. 

 

Můžete se s ní potkat na lekcích jógy, nebo jí napsat, pokud máte jakékoliv podněty ke zlepšení, nápady nebo návrhy spolupráce.

e-mail: hanka@luhan.cz

jana-zdvihalova.jpg

Jana Zdvihalová

(zákazníci)

Jana se stará o spokojenost zákazníků s láskou a péčí sobě vlastní. Je tu zkrátka pro vás!

 

Ráda vás zapíše na některý z našich kurzů, nebo poradí, co si objednat z e-shopu.

.

e-mail: info@lalijoga.cz
telefon: 774 030 060 (dopoledne)

misa-kobrlova.jpg

Michaela Kobrlová

(Česká asociace dětské jógy)

Míša se stará o dobré fungování České asociace dětské jógy, která s Lali jógou sdílí kancelář. 

Pokud byste se chtěli zapsat na některý ze seminářů pro lektory dětské jógy, nebo chtěli poradit jejich s výběrem, Míša vám vždy ochotně pomůže.

 

e-mail: info@cadj.cz
telefon: 776 304 917 (dopoledne)

duha-lali_edited.png

Naše ilustrátorky

katerina-mesdag.jpg

Kateřina Mesdag

Katka je s námi od začátku a vytvořila celou vizuální podobu Lali jógy. Díky ní víte, jak vypadá Lali, Oliver, Jogi, Salamba a jejich kamarádi i všechny cviky na Jógových kartách. Její originální ilustrace plné barev a humoru dávají život většině Hančiných nápadů.

Liba_Vendlova.jpg

Libuše Vendlová

Líba je autorkou Jógové abecedy a také díky ní víte, jak správně cvičit podle Jógových karet, protože vytvořila obrázky jednotlivých fází cviků na zadní straně každé karty.

 

Líba nám pomáhá se spoustou dalších věcí. Více o jejích dalších projektech zjistíte na jejích stránkách.

konvicka-lali_edited.png

Lali jóga v médiích

Reference

Reference
aneb jak se vám líbí naše lekce a pomůcky

Lali pomůcky jsou skvělá pomůcka při cvičení s dětmi s velkým množstvím nápadů a inspirace. Jsou i krásně zpracované.

Marta M.,

dětská sestra

Křelov

Pomůcky Lali jógy používám jako nedílnou součást pro hry s dětmi. Jógové karty ale měly i velký úspěch u dospělých jako zpestření lekce.

Jarmila P.

lektorka jógy

Brno

Hančiny jógové karty na svých lekcích používám velmi často. Děti je mají rády nejen proto, že jsou krásně ilustrované a barevné, ale mohou se s nimi sami proměnit v učitele. Popis a hlavně vstup do pozic je totiž tak pečlivě popsán i ilustrován, že se děti  z karet pozice hravě sami naučí i když neumí číst. Karty si proto často pořizují i na domácí cvičení. Líbí se mi také rozdělení pozic do kategorií, které je stejné pro všechny tři sady. To zase velmi pomáhá mě, při přípravách na lekce. Pexeso je skvělý doplněk k jógovým kartám. Na některé hry jsou karty velké a když děti pozice už znají, pexeso nám ke hraní a cvičení stačí. Stejně jako u karet, oceňuji nádherné a fantazii podporující ilustrace a také materiál ze kterého je pexeso vyrobeno. Docela dlouho totiž dokáže odolávat hrám a zkoumání i malých školkových dětí..

Daniela Fremuntová

lektorka jógy

Pomůcky Lali jógy jsou vymyšleny úžasně, děti je milují a už si neumím představit lekce jógy bez nich.

Iveta M.,

asistent pedagoga

Chomutov

Pomůcky Lali jógy používám při svých lekcích malých jogínků a mám s nimi dobré zkušenosti.

M. Schwarzová

vychovatelka

Zábřeh

Pomůcky od Lali jsou výborným doplňkem při lekcích jógy s dětmi. Využívám je na každé lekci s dětmi a jsem ráda, že rodiče je dětem kupují i domů. Jako největší přínos vnímám to, že děti cvičí i s rodiči doma a jóga se tak stane součástí jejich rodinného života :-).

Lucie Hřebíčková

lektorka jógy

Brno

Jógové karty jsou ideálním pomocníkem a skvělou nápovědou pro děti i rodiče.

Markéta Yoder

učitelka MŠ

Brno

Moje děti milují CD Lali cvičí jógu. Samy si ho pouští, cvičí podle něj a učí to i své kamarády. Často si také jen tak rozloží Jógové karty a vytváří si i své vlastní rozcvičky. Děkujeme, Lali!

Alena H.

Praha

Jsem vděčná za pomůcky Lali jógy, které mi na lekcích dětské jógy hodně pomáhají.

Ivana Toušová

Klášterec nad Ohří

Pomůcky od Lali jógy jsou výborně zpracované a velmi přínosné v hodinách dětské jógy.

Vendula Jínová

chůva v jeslích

Ostrava

Vyzkoušela jsem CD Lali cvičí jógu a jsem sama překvapená, jak se mým vlastním dětem líbí a baví jak je podle písniček cvičit.

Lenka A.

pedagog volného času

Napajedla

Jako pedagog oceňuji především metodické zpracování celého konceptu Lali jógy. U dětí v mé třídě je nejoblíbenější Jógová abeceda, kterou využívám nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i jako doplněk v hodinách českého jazyka.

Helena W.

Kladno

Děti jsou nadšené z jógových karet. Jsou velmi krásně malované, praktické. Využívám je na lekcích i doma se svými dětmi, nechá se s nimi hrát mnoho her. Nově se děti zamilovaly do triček, jsou krásné a já cením jejich bio kvalitu :-)

Daniela Zelenková

České Budějovice

strom-lali_edited.png

Co najdete na našem webu

lali-29-1200x675.jpg
IMG_1461-1200x675.jpg
lali-58.jpg
mapa_jakcvicit.png
mceclip0.png
bottom of page