Relaxace v poupěti

Relaxace v poupěti

Při relaxaci je možné použít difuzér s vůní levandule nebo jiných květin nebo aromalampu – za dozoru rodičů ?

Polož se na záda a zatlač rukama, nohama, tělem i hlavou do podložky a pak povol. Uvolni napětí ve svém těle, klidně dýchej a všímej si chvíli svého dechu, jak proudí přes nosní dírky dovnitř a zase ven. Při nádechu můžeš cítit chladnější vzduch a při výdechu teplejší vzduch.

Můžeš si představit letní voňavou květinovou louku, na které roste spousta modrých zvonečků, bílých kopretin, modré chrpy, růžových kohoutků lučních a zelených trav ?.

Vyber si květinu, která se Ti líbí.

Každá květina, když vyrůstá , drží se země svými kořeny a její stonek pomalu roste nahoru, sílí, vytahuje se za sluncem. Nejdříve vyrůstají malé lístečky, které se rozvíjí a ukazují svou zelenou barvu kolem sebe.

Za lístečky se postupně vytahuje do světa zavinuté poupě. Poupě je nejdříve schované v zelených lístcích a kousek po kousku, až nadejde jeho čas, začíná ukazovat barvu svého květu. Každý den, každou hodinu, minutu…. je vidět o něco víc a k tomu květinám pomáhají i sluneční paprsky.

Představ si, jak se Tě dotýkají jemné sluneční paprsky, na rukou, nohou, na těle, na obličeji, ve vlasech a pomáhají pomalu uvolnit Tvé poupě a rozkvést do plné krásy. Klidně dýchej a nechej uvolnit ruce a nohy jako barevné květinové lístky.

Rozvíjej se poupátko,

nejkrásnější z květů,

od rána až do noci,

budeš vonět světu.

Jsi voňavá rozkvetlá květina, dýcháš a vnímáš svoji krásu, svou vůni.

Je čas vrátit se zpět na podložku.

Pojď se pomalu nadechnout nosem a vydechni ústy, vracíme se do tady a teď.

Zahýbej prsty na rukou a na nohou, zavrť celým tělem a pojď se pomalu otočit na bok a zůstaň chvíli schoulený v klubíčku. Vnímej svůj dech a své tělo na podložce.

Opři se o ruku před hrudníkem a posaď se do zkříženého sedu a narovnej svá záda.

Spoj si dlaně před hrudníkem a zazpívej

 1x ÓM a 3x SHANTI.

Namaste

Sledujte nás