O NÁS

Jak a proč vznikla Lali jóga?
Kdo, kdy a kde ji vymyslel?
A kdo je vlastně Lali?
Na koho se v Lali můžete obrátit?

Projekt Lali jóga se zrodil v hlavě Hanky Luhanové v roce 2009. V té době pracovala v PR oddělení u Vodafonu a neměla žádný rozumný důvod ke změně. Práce ji bavila a měla jistotu pravidelného příjmu. Přesto jí intuice táhla jinam, měla nutkavou potřebu udělat změnu, aniž by tušila, co z toho bude. Ale šla do toho. A od té doby se učí naslouchat své intuici, která jí ještě nikdy nezklamala.

Hančiným snem bylo vytvořit ucelený a hravý metodický systém cvičení dětské jógy. Vždy měla blízko k dětem a sama na sobě poznala, jaké účinky má pravidelné praktikování jógy. Proč by to tedy nemělo fungovat i u dětí? Vydala se na studia a tím začala její jógová "Lali" cesta. Pomalu se jí začala rodit v hlavě kniha Lali cvičí jógu, kterou napsala během pobytu v indickém ášramu.

Lali je malá holčička, která dětem představuje cvičení jógy jako zábavu. Jméno jí Hanka vybírala tak, aby bylo krátké a pro děti jednoduše vyslovitelné, hezky zpěvavé. Ale jméno Lali má pro nás i skrytý význam. Slovo lila znamená ve staroindickém jazyce sanskrtu hra, sport, zábava, rozptýlení, krása, půvab, kouzlo… Stačila malá přesmyčka a jméno bylo na světě. Protože to vše naše Lali je! Do naší Lali rodiny brzy přibyli další členové, jako jsou kočka Salamba, pes Jogi nebo starší brácha Oliver z knihy Jak se zdraví sluníčko.

Od roku 2012 Hanka vede Českou asociaci dětské jógy, kde je jejím hlavním posláním šířit dětskou jógu hravou formou a vzdělávat další lektory. Aktuální semináře a další informace najdete na www.cadj.cz

NA KOHO SE MŮŽETE OBRÁTIT…

NAŠE ILUSTÁRTORKY…

LALI JÓGA V MÉDIÍCH...

9.4.2014

Jóga s dětmi v Sama doma 4

Hanka Luhanová a Adámkové předvádí Pejska, Kočičku a Semínko. A pak také Židli a Stůl. […]
6.12.2012

Ukázka cvičení v Sama doma 3

Hanka s Šimonkem a Sebíkem předvádějí Citrón, Houpání na vlnách, Lva a Kámen. (Vysíláno 6. […]
23.4.2012

Hanka Luhanová v Deníku

Článek v pdf si můžete stáhnout a přečíst kliknutím na obrázek níže: „Příběh mladé dámy, […]

JAK SE VÁM LÍBÍ NAŠE LEKCE A POMŮCKY

M. Schwarzová, vychovatelka, Zábřeh


Pomůcky Lali jógy používám při svých lekcích malých jogínků a mám s nimi dobré zkušenosti.

Vendula Jínová, chůva v jeslích, Ostrava


Pomůcky od Lali jógy jsou výborně zpracované a velmi přínosné v hodinách dětské jógy.

Lucie Hřebíčková, lektorka jógy, Brno


Pomůcky od Lali jsou výborným doplňkem při lekcích jógy s dětmi. Využívám je na každé lekci s dětmi a jsem ráda, že rodiče je dětem kupují i domů. Jako největší přínos vnímám to, že děti cvičí i s rodiči doma a jóga se tak stane součástí jejich rodinného života :-).

Daniela Fremuntová, lektorka jógy


Hančiny jógové karty na svých lekcích používám velmi často. Děti je mají rády nejen proto, že jsou krásně ilustrované a barevné, ale mohou se s nimi sami proměnit v učitele. Popis a hlavně vstup do pozic je totiž tak pečlivě popsán i ilustrován, že se děti  z karet pozice hravě sami naučí i když neumí číst. Karty si proto často pořizují i na domácí cvičení. Líbí se mi také rozdělení pozic do kategorií, které je stejné pro všechny tři sady. To zase velmi pomáhá mě, při přípravách na lekce. Pexeso je skvělý doplněk k jógovým kartám. Na některé hry jsou karty velké a když děti pozice už znají, pexeso nám ke hraní a cvičení stačí. Stejně jako u karet, oceňuji nádherné a fantazii podporující ilustrace a také materiál ze kterého je pexeso vyrobeno. Docela dlouho totiž dokáže odolávat hrám a zkoumání i malých školkových dětí..

Markéta Yoder, učitelka MŠ, Brno


Jógové karty jsou ideálním pomocníkem a skvělou nápovědou pro děti i rodiče.

Helena W., Kladno


Jako pedagog oceňuji především metodické zpracování celého konceptu Lali jógy. U dětí v mé třídě je nejoblíbenější Jógová abeceda, kterou využívám nejen v hodinách tělesné výchovy, ale i jako doplněk v hodinách českého jazyka.

Alena H., Praha


Moje děti milují CD Lali cvičí jógu. Samy si ho pouští, cvičí podle něj a učí to i své kamarády. Často si také jen tak rozloží Jógové karty a vytváří si i své vlastní rozcvičky. Děkujeme, Lali!

Daniela Zelenková, České Budějovice


Děti jsou nadšené z jógových karet. Jsou velmi krásně malované, praktické. Využívám je na lekcích i doma se svými dětmi, nechá se s nimi hrát mnoho her. Nově se děti zamilovaly do triček, jsou krásné a já cením jejich bio kvalitu :-)