Matějova akrobacie

matejova-akrobacie-titulka-zmensena

 NOVÁ KNIHA MATĚJOVA AKROBACIE

zábavný průvodce akrobatickými cvičeními pro celou rodinu

Máme pro vás skvělou knížku, kterou si určitě zamilujete stejně jako my! Matějova akrobacie vyjšla v polovině února 2016. Společně s autorkou Rikou Thyssen ji slavnostně pokřtíme v pátek 19. února Paláci Akropolis v rámci festivalu Cirkopolis. Rádi vás tam uvidíme! Vstupenky můžete zakoupit zde na stránkách www.goout.cz. Více informací najdete na našem facebooku.

Matějova akrobacie je sbírka 24 akrobatických cvičení pro celou rodinu. Všechna cvičení od jednoduchých průpravných her až po skutečné akrobatické prvky přinášejí čistou radost dětem od 3 let i jejich rodičům a pomáhají přitom rozvíjet motorické dovednosti.

Matěj chce na Vánoce doma udělat akrobatické představení. Každý týden proto s mámou a tátou cvičí salta, pyramidy a další triky. Akrobacie popsaná v této publikace vychází z cirkusových technik a z procvičovacích her pohybově rozvojové metodiky Veronicy Sherborne. Rika Taeymans vyvinula tuto směs cirkusu a pohybové filozofie v 90. letech a pojmenovala ji „Cirkomotorika“. Dovednosti potřebné k tomu, aby bylo možné provádět akrobatické triky bezpečně a beze strachu, učí hravou formou pomocí procvičovacích her. Kromě zlepšení fyzických schopností a uvědomění si vlastního těla poskytují tato cvičení také emocionální podněty, a to díky vztahovým hrám.

Rika Taeymans před 20 lety založila první vlámskou cirkusovou školu. Laura Van Bouchout byla jedno z jejích prvních žákyň. Jejich kniha je výsledkem dlouholeté praxe výuky cirkomotoriky, což je příjemná směs akrobacie a pohybových cvičení pro rodiče a děti. Emma Thyssen dodala srozumitelný obrazový doprovod, který krok za krokem ilustruje každou hru nebo pohyb.

 

Autorky Rika Taeymans a Laura Van Bouchout, ilustrace Emma Thyssen

Z belgického originálu Nelsons Acrobatenboek přeložil Tomáš Pártl

Počet stran: 78

ISBN ISBN 978-80-88024-05-7

Doporučená prodejní cena 329 Kč. Cena na e-shopu lalijoga.cz je 299 Kč. 

OBJEDNÁVAT MŮŽETE OD 15. února 2016 na www.lalijoga.cz.