Lachtaní relaxace

Lachtaní relaxace

Relaxace pro děti z našich lekcí připravila a namluvila Zdenka Elis.

Relaxace

Relaxace od Zdeny Elis (6:24 min)

I lachtaní holky a kluci potřebují odpočívat a nabrat sílu na další hry. Pojď se vleže nejdříve protáhnout do dálky za rukama a za nohama, zpevni celé tělo a pak povol to napěti a jako malý lachtánek si lehni tak, aby Ti bylo příjemné. Můžeš se položit na bok nebo na bříško, pohodlně si uložit i své ruce a nohy.

Zhluboka se nadechni nosem a vydechni ústy a při dalším nádechu a výdechu si zavři své oči.

Jak pomalu a klidně dýcháš, celé Tvé tělo se postupně uvolňuje, uvolňují se obě Tvé nohy, ruce, bříško, záda, krk i hlava. Pokud Tě něco trápí, můžeš vydechnout všechna svá trápení a nechat je odejít.

Můžeš si představit, že jsi malý lachtánek, který tiše odpočívá na sluníčku. Při dřímání si vzpomínáš na prozkoumávání v krásné čisté vodě, pod mořskou hladinou, plné malých zvědavých lachtánků, jako Ty, kteří proplouvají mezi mořskou trávou, zelenými chaluhami, mezi velkými skalami a  kolem krásných barevných korálů.

Můžeš okolo sebe zahlédnout malé i velké barevné ryby, které se prohání v hejnech kolem Tebe. Cítíš jejich radost z pohybu a hravost. Vydáváš se za nimi a zkoušíš plout s nimi jejich rychlostí, až se dostaneš k dalšímu hejnu stříbrných rybek a Ty zase míří jiným směrem. Spolu s Tebou plují další malí lachtánci a hrají s rybkami stejnou hru jako Ty. Vypouštíte bublinky kolem sebe.

Kolem proplouvají velcí lachtani a Ty cítíš, že jsi v bezpečí.

Sluneční paprsky prosvítají přes vodní hladinu až k Tobě, voda i sluníčko Ti dodávají energii a jemně Tě hladí. Pomalu vyplouváš nad hladinu a dýcháš voňavý vzduch a je Ti krásně. Cítíš se uvolněný a nabitý energií.

Pomalu se vracíme z mořské vody zpátky na pevninu

Pojď se nadechnout a vydechnout a rozhýbej své tělo, převal se ze strany na stranu a pak se schul na chvíli do klubíčka, je ti tak příjemně.

Jsi zpátky ze svého lachtaního výletu a zase je z tebe holka nebo kluk a jsi na své podložce.

Opři se o ruku a pojď se pomalu posadit. S nádechem zvedni obě svá ramena k uším a s výdechem je pusť dolů.

Spoj si své dlaně před hrudníkem, vnímej teplí dlaně na sobě a zazpívej si 3x Óm.

Otevři oči, rozhlédni se kolem sebe, usměj se na sebe a na všechny, kdo jsou s Tebou.

NAMASTE

Zvuky mořské vody na pobřeží:

http://www.bilysum.cz/12/

Sledujte nás